Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Rapportages Visserijkundige onderzoeken

terug naar overzicht

Zaterdag, 10 november 2018

In opdracht van de HSVA zijn een aantal Visserijkundige onderzoeken uitgevoerd in ons viswater in de wijken Schothorst, Liendert, Rustenburg, Meridiaan en Nieuwland. De resultaten zijn weergegeven in twee rapporten die via de website zijn te downloaden. .

.


.
Aanleiding voor het onderzoek waren meldingen van onze leden dat er in sommige wateren weinig tot geen vis meer werd gevangen. Tevens hebben wij een aantal andere wateren in het onderzoek betrokken om een beeld te krijgen van de visstand in het betreffende water.
Voor de resultaten van de onderzoeken verwijzen wij U naar de bijgevoegde rapportages (op de tekst klikken).

Het onderzoek bevestigd dat in een aantal wateren de visstand inderdaad uitzonderlijk laag is.
De oorzaak van de lage visstand wordt volgens de onderzoekers veroorzaakt door de slechte leefomstandigheden voor de vis veroorzaakt door o.a. lage zuurstofwaarden. In de rapporten worden een aantal maatregelen aangegeven om tot verbetering te komen.

De rapporten zijn naar de gemeente Amersfoort gestuurd met het verzoek om samen de maatregelen vast te stellen en uit te voeren om weer tot een goed visbestand te komen in ons viswater.